A právě malý Vojta Dvořák z Nelahozevsi, který poprvé spatřil světlo světa 20. srpna 2013 ve Slaném, se s 2 383 hlasy stal vítězem hlasování. Těsně za ním skončila Nela Fialová z Hoštky, která se narodila 9. září 2013 v Mělníku. Od prvního místa ji dělilo pouhých 46 hlasů.

Stejně jako se do poslední chvíle přetahovali Vojta s Nelou o prvenství, probíhal také tuhý boj o třetí, tedy poslední postupové místo. Nakonec  ho obsadila Nikolka Plačková z Mělníka se ziskem 1 537 hlasů, která se v mělnické porodnici narodila 16. srpna 2013. Čtvrtou Natálii Votýpkovou z Neratovic předčila o 235 hlasů.

Do hlasování, které jako vždy probíhalo na webu www.melnickydenik.cz, se většinou zapojují celé rodiny i všichni jejich kamarádi a známí. Ani v případě Nely Fialové tomu nebylo jinak, její maminka Markéta Fialová přiznala, že bez kamarádek z facebooku by její dcera skončila druhá jen stěží.

„Máme tam založenou skupinu, kde se sdružují všichni, kdo rádi pečou dorty. Kamarádky mi hned slibovaly, že nás podpoří i v anketě Miminko roku. Ale tam si moc šancí nedáváme, konkurence bude veliká," řekla Markéta Fialová.

Všichni postupující se mohou těšit na dárek od mělnické firmy Bambino, která je partnerem ankety. V následujících týdnech také každého z nich čtenářům blíže představíme na stránkách Mělnického deníku.

Prosíme rodiče vítězného Vojty a bronzové Nikolky, aby do redakce zaslali e-mail se svým telefonním kontaktem.