Kristýna Bláhová a Milan Koloc však ze stříbrné příčky své prvorozené dcery nejsou smutní, důležitější pro ně je, že je Nelinka zdravá. Už jen proto, že v těhotenství neměla maminka zrovna na růžích ustláno.

„Nebylo to ideální, měla jsem určité komplikace," přiznala Kristýna Bláhová. „Na druhou stranu ale na to, že Nelinka vážila přes čtyři kila, byl samotný porod úžasný. Vůbec mi nepřipadalo, že jsem rodila, všechno proběhlo bez problémů," vzpomínala na 21. říjen loňského roku, který strávila na porodním sále mělnické nemocnice. I se svým partnerem, s nímž je už pátý rok.

Svatbu sice zatím nechystají, nicméně maminka bezmála čtyřměsíční holčičky se nechala slyšet, že do budoucna s vdavky rozhodně počítá. „Určitě časem ano, chci totiž, abychom se všichni jmenovali stejně," prohlásila rezolutně s tím, že už nyní je okolí beztak pokládá za manžele. „Když třeba přijdu s malou k doktorovi, jsem prostě paní Kolocová," dodala zdravotní sestřička, která před nástupem na rodičovskou dovolenou pracovala v Praze na kardiologii. „Alespoň už na to budeš zvyklá," dobíral si ji její životní partner, který před pár měsíci vyměnil kuchařskou vařečku za práci ve skladu.

Ruce má Milan Koloc šikovné. Svou dcerku dokáže přebalit i obléknout. „Zvládnu všechno, až na kojení," pochlubil se. Nejvíc se ale vždycky těší na večer, kdy je čas koupání. „Malá vodu miluje, chystáme se chodit plavat, až jí bude půl roku," poznamenala Kristýna Bláhová. „Večerní koupání je taková naše rodinná tradice," přiznala.

Na tu naopak nehleděli při výběru jména pro svou prvorozenou dcerku. Hlavní slovo přitom měla maminka. „Navrhla jsem Nelu a přítel souhlasil," vysvětlila. „Ještě jsme pak projeli kalendář, ale žádné zajímavější jméno jsme v něm nenašli," upřesnil Milan Koloc, který si o maličko víc přál právě holčičku. „Z jednapadesáti procent jsem chtěl holku, protože ty mívají tatínky raději. Takže jsem spokojený," doslova zářil štěstím. „Ale nástupce rodu samozřejmě ještě přijít musí," dodal rychle. Kdy to bude, zatím rodiče malé Nely netuší. „Přemýšlíme, jaký věkový rozestup bude nejlepší, ale ještě pořádně nevíme," přiznala Kristýna Bláhová.

Nela je podle svých rodičů hodné dítě. Brečí, jenom když má hlad nebo se jí něco nelíbí, a poměrně hodně spí. „Vstává po půl osmé ráno a večer usíná zhruba ve stejnou dobu. My jsme taky spáči, takže nám to vyhovuje," popsala maminka denní režim své dcerky, který se však od doby, kdy si Nelinku z porodnice přivezli, změnil. „Dřív nás nechala vyspat přece jen víc, teď se budí trochu častěji," povzdychla si. „Na druhou stranu ze začátku to měla úplně obrácené, v noci byla vzhůru a přes den spala," doplnil Milan Koloc.

Spánku za denního světla si v těchto dnech Nelinka moc neužije, pod bytem, ve kterém se svými rodiči bydlí, totiž předělávají koupelnu a každou chvíli je slyšet vrtačka. „Přes den usne malá jedině na ruce, v postýlce být nechce," prozradila Kristýna Bláhová, která s dcerou často vyráží na dlouhé procházky. „Když je hezky, vydržíme venku klidně i dvě hodiny," dodala s tím, že letošní zima je jim v tomto směru nakloněna.