„Do hlasování jsme zapojili  naši velkou rodinu i všechny kamarády," přiznala maminka tříměsíčního klučiny Zuzana Heimrathová. „My jsme hlasovali i v noci, když jsem chodila kojit," dodala.

Aktivního shánění hlasů se zúčastnil také tatínek Jan Dvořák, který burcoval všechny své známé na Facebooku, aby pomohli Vojtíška poslat do lednového finále ankety. Podařilo se. „Otravovali jsme hodně lidí," připustil 
s tím, že do závěrečného hlasování si příliš šancí nedává. Budou mít totiž přímého konkurenta v rodině, který Vojtíškovi určitě nějaké ty hlasy sebere. „Přítelkyně mého táty má vnučku, která postoupila 
z ankety v prvním čtvrtletí. Všichni to proto budeme mít těžší, o hlasy se budeme muset podělit," vysvětlila Zuzana.

Ta si 20. srpna oddechla, když Vojta poprvé spatřil světlo světa, ačkoli porod trval pouze dvě a půl hodiny. Když  přijde řeč na případné další dítě, zní z jejích úst rezolutní odmítnutí, přestože by si přála ještě holčičku. „Dokonce to nejdřív vypadalo, že Vojtíšek bude holka. Až na 3D ultrazvuku se ukázala pravda. Já přitom předtím půl roku přesvědčovala rodinu, že se dítě bude jmenovat Nela. Některým se to nelíbilo, prý by se jí lidé mohli posmívat, že je Nela z Nela," narazila maminka na skutečnost, že žijí v Nelahozevsi. Jan Dvořák, který by se případnému dalšímu potomkovi nebránil, proto hned přišel s náhradním řešením: „Můžeme si nějakou adoptovat," navrhl s úsměvem…

Zuzana Heimrathová spolu s partnerem vychovává vedle Vojtíška ještě raubíře Filípka. Brzy šestiletý předškolák se prý po narození brášky zklidnil a změnil. „I ve školce si toho všimli. Vždycky byl do všeho takový hrr, teď je hodnější," pochvalovala si Zuzana.

V porovnání s Filípkem je prý Vojtíšek zlaté dítě. „Brácha pořád brečel, to tenhle ne," poznamenala maminka, ale vzápětí dodala: „Tedy pokud nejde o jídlo. Jakmile má hlad, umí se pěkně ozvat."

Celá rodina se spolu snaží trávit co nejvíce času. Tatínek Jan chodí do práce na směny, takže jsou dny, kdy je doma skoro pořád, a dny, kdy ho ostatní takřka nevídají. Přesto se snaží všichni pravidelně chodit na procházky do nedalekého zámeckého parku. „Máme výhodu, že jenom přejdeme most a hned jsme tam," popsal Jan Dvořák.

Ten se přitom nebrání ani pomoci doma, například při koupání nebo oblékání. Jenom kojení nezvládá, na to ho příroda špatně vybavila.

Zuzana se chystá na poměrně brzký návrat do pracovního procesu. „Pracuji na úřadě a na jaře půjdu na půl úvazku zpátky do práce. Vzhledem k tomu, že je Honza často doma, nějak se prostřídáme. V dnešní době se každá koruna hodí," objasnila, proč se chystá na návrat do zaměstnání už půl roku po porodu.
Dalším důvodem pak je touha po větším zázemí. Pokud všechno vyjde, už brzy se totiž bude rodina stěhovat z bytu do baráčku. „Vánoce ještě oslavíme tady, ale pak bychom rádi šli do vlastního," uzavřel Jan Dvořák.