Domácí Katar se na úvod mistrovství světa potkal s tvrdou realitou. Ekvádor byl od začátku utkání výrazně lepší - ve třetí minutě chybně vyběhl brankář domácího Kataru Šíbá, následně skóroval hlavičkou kapitán Valencia. Do hry se ale dostal poloautomatický ofsajdový systém, který gól odvolal.

Na první pohled se sice zdálo, že byl gól chybně odvolaný, to ale nakonec vyvrátily záběry, které se fotbalovému světu dostaly až v průběhu první půle. Situaci neunesl jeden z fanoušků Ekvádoru, který začal na katarské šejky rukou naznačovat peníze. To se šejkům sledujícím fotbal viditelně nelíbilo.

Velbloudi místo těžkooděnců

Poté už ale kapitán Enner Valencia střílel regulérní góly. Nejprve se útočník tureckého Fenerbahce prosadil v 16. minutě po proměněné penaltě, druhou trefu přidal o patnáct minut později, kdy si naběhl na centr Ángela Preciada a umístěnou hlavičkou určil konečné skóre 2:0.

Katar většinu utkání hrál staticky a bez nápadu. Jediná větší šance pořadatelské země přišla v 86. minutě, kdy po rychlém brejku střílel útočník Muntari těsně nad branku Ekvádoru.

Za zmínku stojí i předzápasové dění. Tradičně na fanoušky dohlíží těžkooděnci či policisté na koních. A situace v Kataru? Šejkové v turbanech na velbloudech, kteří mají v případě nepokojů nastolil pořádek.