více >>
Deník

Škola J. A. Komenského v Klech

Škola minulý rok oslavila 120. výročí od svého založení. Má sice relativně dlouhou historii, poskytuje však zároveň moderní vzdělávání, v němž může jít i příkladem.

V rámci povinné školní docházky do její vzhledné historické budovy dochází v současnosti 249 žáků, o které se stará celkem 24 pedagogů.

Škola má 12 tříd, z toho dvě jsou pro prvňáčky. Škola se může pochlubit jedním zajímavým prvenstvím v rámci Středočeského kraje: V červnu roku 2017 získala ocenění Etická škola zlatého stupně, které se uděluje pod záštitou Ministerstva školství od roku 2013. Ocenění zatím v ČR obdrželo v tomto zlatém stupni jen šest škol. Kelská škola splnila všechny podmínky pro její získání, vyučuje se na ní etická výchova v každém ročníku a cíleně je podporována otevřená komunikace mezi všemi účastníky vzdělávání. Podle informací na webu projektu etická výchova „vede k rozvoji tzv. 'měkkých kompetencí' žáků a zlepšuje klima na školách; příznivě působí na to, aby škola nebyla jen místem předávání informací, ale i zdravým prostředím pro formování jednotlivce a jeho přípravu na život.“ Už podle chování dětí a učitelů a celkové atmosféry, jaká panuje v hodinách i mimo ně, může náhodný všímavý návštěvník seznat, že se ocenění ve výběru rozhodně nezmýlilo.

ZŠ Kly, třída 1.A

Třída 1.A

ZŠ Kly, třída 1.A

ZŠ Kly, třída 1.A

ZŠ Kly, třída 1.A

V tištěném vydání Mělnického deníku ve středu 6. listopadu 2019 představíme děti ze ZŠ Mikovice, Kralupy nad Vltavou.

Dále z vašeho Deníku

Akční letáky