více >>
Deník

V první třídě ZŠ Mělník-Mlazice se zpívá nejen v hudební výchově

Škola je menšího typu, má pouze první stupeň, tedy 1. - 5. třídu, a disponuje pěti učebnami s celkovou kapacitou 100 žáků. Má ale také vlastní menší tělocvičnu, dvě oddělení školní družiny a školní jídelnu.

V areálu se nachází zahrada a zrekonstruované školní hřiště. Děti též využívají blízký park se sportovním hřištěm. Ve volném čase se mohou účastnit několika zájmových činností: kroužku zábavných „skorovědeckých“ pokusů z chemie, fyziky a biologie Veselá věda, dále sportovního kroužku a také výtvarného oboru ZUŠ Mšeno.

1. třídu navštěvuje 20 žáků. Díky přítomnosti asistenta pedagoga ve třídě může být dětem poskytnut individuálnější přístup a může být snáze respektováno tempo jejich práce. Paní učitelka Ivana Stránská si dává záležet, aby děti učení bavilo. Zařazuje různé druhy činností a často je střídá. Snaží se také o to, aby žáci byli aktivní; v jejích hodinách se nesedí pouze v lavicích. Ráda a často spolu s dětmi zpívá, a to nejen v rámci oficiální hudební výchovy. Dovolí-li počasí, učí se venku.

V současné době se třída účastní několika školních akcí. Tradicí se již stalo ranní zpívání na schodech každé pondělí v době adventu. Novinkou letos bylo adventní tvoření formou dílen, kdy si děti mohly samy zvolit, co si chtějí vyrobit. Poslední týden před vánočními prázdninami třídu čekal zvonkový průvod po Mlazicích. 

1. třída

1. třída

1. třída

V tištěném vydání Mělnického deníku ve středu 8. ledna představíme děti ze ZŠ Neratovice, ul. 28. října.

Dále z vašeho Deníku

Akční letáky