více >>
Deník

ZŠ Kralupy nad Vltavou, Komenského náměstí uvítá každým rokem nové žáky

Honosná budova školy, přezdívané žáky, učiteli i veřejností familiárně Komenda, slouží k výuce dětí již od svého založení v roce 1901. I po 118 letech od slavnostního otevření zcela vyhovuje školským požadavkům; je účelná a prostorná.

Třídy prvního stupně se nacházejí v přízemí. Kromě nich tam má svůj prostor školní tělocvična a jedna ze školních počítačových učeben. Druhá je k nalezení v horním patře pod střechou; ta je novější a klimatizovaná. Mladší děti se každý den mohou těšit na školní družinu, starší zas mají k dispozici útulnou knihovnu se školním klubem, kde se mohou věnovat studijním aktivitám, ale také internetu, nebo jen tak odpočívat. Na škole pracuje kromě velkého počtu učitelů i speciální pedagožka a výchovná poradkyně.

Školáci rádi chodí do odborných učeben přírodopisu, fyziky a chemie, a také do hudebny s klavírem. Oblíbeným místem je moderní školní kuchyňka pro hodiny vaření.

Děti mají ve škole mnoho možností různých soutěží, aktivit a kroužků, ať už se jedná o sport, kreslení, tanec, jezdění na výlety nebo výrobu nejrůznějších broží a šperků. Na dvoře je pro rozhýbání těla umístěna prostorná trampolína, nové dětské hřiště i velká horolezecká stěna. Na ní se pořádá každoroční klání Výstup na Komendu.

1.A ZŠ Kralupy nad Vltavou, Komenského náměstí

Třída 1.A

1.B ZŠ Kralupy nad Vltavou, Komenského náměstí

Třída 1.B

V tištěném vydání Mělnického deníku ve středu 18. září 2019 představíme děti ze ZŠ Jindřicha Matiegky, Mělník.

Dále z vašeho Deníku

Akční letáky