Uzavírka není příjemná věc a je jedno, kdy se děje. Ještě nepříjemnější je, když se uzavírka týká jediného mostu ve městě. Občany Kralup nad Vltavou čeká dopravní kolaps a tato skutečnost vedla k vlně odmítavých postojů.

Jako první most od Prahy zažívá ten kralupský nadměrnou zátěž a je proto jasné, že opravy na téměř stoleté stavbě budou sem tam potřeba. Stejného názoru nejsou obyvatelé a projevy nesouhlasu na sebe nenechaly dlouho čekat.

Na městském úřadě nestačili na všechny negativní ohlasy a komentáře týkající se částečné uzavírky mostu spojující oba břehy Vltavy reagovat. Obyvatelé však plakali nad špatným hrobem. Opravu mostních uzávěrů nemá na starosti město, nýbrž Středočeský kraj.

Šéfredaktor Berounského deníku Radek R. Kaša
Komentář: Jsme v horké části volební kampaně. Držme emoce na uzdě

Právě Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje je investorem a město nemůže termín jakkoliv ovlivnit. I přes vyjádření Kralup na sociálních sítí, někteří komentující sami sebe politovali, koho u těch voleb budou volit, když nynější vedení města dovolilo opravu teď na podzim.

Vyvstává tak myšlenka, jak moc se lidé o věci týkající se jejich bydliště zajímají do hloubky?

Vždyť mezi ohlasy se našel jediný pádný argument – oprava se mohla uskutečnit o letních prázdninách, kdy je doprava na silnicích obecně klidnější.

Masarykův most v Kralupech nad Vltavou.
Dopravu v Kralupech zkomplikuje částečná uzavírka mostu

Středočeský kraj mohl skutečně opravu lépe načasovat. Otázkou zůstává, zda by lidé nadávali méně, pokud by se uzavírka uskutečnila o prázdninách.

Nezbývá nic jiného, než měsíční opravu mostu přetrpět a doufat, že budoucí a dlouhodobě plánovaný obchvat, jež se podle předvolebních kampaní postavil už desetkrát, nezůstane konečně jen pouhým slibem některých politiků.