Konečně nebude život neočkovaných limitovat Tečka. Od zítřka totiž platí, že se nebude muset v kulturních, sportovních a restauračních zařízeních prokazovat takzvaná bezinfekčnost. I s přispěním Nejvyššího správního soudu nakonec vládě došlo, že toto nařízení byl paskvil, který ještě více rozděloval už tak rozloženou společnost. Olej do ohně přilily i poznatky, že ani očkovaným se nákaza nevyhýbá.

Provozovatelé zařízení rozhodnutí vítají všemi deseti, především kvůli tomu, že už personál nebude od nespokojených hostů posílán do zadních končin. Jako tomu bývalo například v berounské Lokomotivě a na dalších sportovištích.

Zajímavý jev popsala Veronika Maslíková, která je ředitelkou organizace Dementia, provozující hořovickou kavárnu Včera. Podle jejích slov někteří lidé přicházeli do kavárny záměrně provokovat. Problém přitom vidí právě v samotném nařízení. „Když to nebude takto striktně přikázáno, lidé budou mít větší tendenci k ohleduplnosti,“ domnívá se. A s tím se ztotožňuji. Nařízení jen podněcovalo lidi k podobným útokům a vytvářelo další zbytečné napětí ve společnosti.

To vše ale končí, a doufejme, že nadobro. Pokud z pozice očkovaného vezmu v úvahu i osobní zkušenosti, kdy se mě obtěžovali kontrolovat v pouhé polovině provozoven, které jsem v tomto období navštívil, šlo skutečně o paskvil. Očkovaní, neočkovaní, určitě bychom už neměli politikům dovolit rozdělovat naši společnost.