K nehodě došlo zhruba v půl desáté dopoledne u železničního přejezdu nedaleko Velké Bučiny. Čtyřiašedesátiletý řidič sportovního užitkového vozidlo (SUV) značky Toyota, který jel ve směru od Kralup nad Vltavou, dostal smyk a v plné rychlosti narazil do protijedoucího automobilu stejné značky. V něm jela těhotná třicetiletá žena.

Podle policejní mluvčí Michaely Novákové byl viníkem nehody starší muž. „Nepřizpůsobil rychlost vozidla povětrnostním podmínkám a stavu a povaze komunikace," popsala důvody, které vedly ke srážce obou aut.

Zatímco menší z vozidel skončilo v příkopu u silnice, SUV zůstal stát na železničních kolejích.

Hasiči z Kralup

K nehodě okamžitě vyjeli kralupští hasiči a drážní hasiči, aby pomohli s vyproštěním obou automobilů.

„Silnice byla zhruba na dvě hodiny uzavřená," připomněla Michaela Nováková. Provoz na železniční trati byl obnoven kolem poledne.

Při srážce naštěstí došlo pouze k lehčím zraněním třicetileté řidičky. Mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová uvedla, že žena byla se zhmožděným bokem a dolními končetinami převezena na chirurgii do nemocnice ve Slaném.

Bez alkoholu

Ještě předtím ale musela, stejně jako řidič druhého vozidla, podstoupit zkoušku na přítomnost alkoholu v dechu. Při ní se ukázalo, že ani jeden z účastníků nehody před jízdou nepopíjel.

Škoda na obou vozidlech byla vyčíslena na 400 tisíc korun.