K nehodě došlo na silnici I/16. "40letý řidič osobního vozidla Škoda náhle, z dosud nezjištěných příčin, vyjel ze svého jízdního pruhu, přejel do protisměru a tam se čelně střetl s protijedoucím nákladním vozidlem, které řídil 57letý řidič," uvedl policejní mluvčí Pavel Truxa.

Řidič osobního vozidla utrpěl zranění neslučitelná se životem a na místě jim podlehl. Řidič nákladního vozidla z nehody vyvázl bez zranění, a to i přes to, že jeho kamion skončil na boku v příkopu. "U řidiče nákladního vozidla provedli policisté orientační dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu, která vyšla s negativním výsledkem," doplnil Truxa.

Příčinami a okolnostmi tragické dopravní nehody se nyní zabývají mělničtí kriminalisté, "U zemřelého byla nařízena soudní pitva, která určí, zda řidič nebyl pod vlivem alkoholu nebo zda nesehrála roli například zdravotní indispozice," dodal Truxa.

Silnice byla kvůli vyšetřování nehody, odklízení jejích následků a vyprošťování nákladního vozidla z příkopu na několik hodin uzavřena.

Na místě zasahovali také středočeští hasiči, kteří zajišťovali únik provozních kapalin.