První byla řidička Renaulta, která havarovala v podvečer ve Lhotce na Kokořínsku. Podle mělnické policejní mluvčí Markéty Johnové na mokré vozovce nezvládla řízení, dostala smyk a nabourala do stromu. „Následně se vůz převrátil na střechu. Policisté po příjezdu na místo podrobili třicetiletou řidičku dechové zkoušce na přítomnost alkoholu. Přístroj jí opakovaně naměřil hodnotu přes dvě promile,“ vysvětlila mluvčí s tím, že při kontrole nepředložila řidičský průkaz. Se zraněním potom musela být převezena do nemocnice.

Hodinu a půl na to došlo k velmi podobné dopravní nehodě ve Zlosyni. Šestatřicetiletý řidič osobního automobilu Škoda jel od Kozomína směrem na Veltrusy. Na rovném úseku na mokré komunikaci nezvládl řízení, dostal smyk a narazil do keře. „I jeho auto se převrátilo na střechu. Řidič po dopravní nehodě místo opustil. Po necelé hodině byl policisty Obvodního oddělení Lužec nad Vltavou nedaleko vypátrán a převezen zpět na místo nehody,“ vysvětlila Johnová.

Policisté ho podrobili dechové zkoušce. Ta byla pozitivní. Nadýchal opakovaně více než 1,8 promile alkoholu. S naměřenými hodnotami souhlasil, lékařské ošetření spojené s odběrem krve a moči nežádal. Zdravotnická záchranná služba ho nakonec převezla k ošetření do nemocnice.

Oba řidiči jsou nyní podezřelí z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což jim hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta.