Neratovice/ K vážné dopravní nehodě došlo včera kolem poledne na silnici u Neratovic. Červená octavia, řízená mladým mužem, vyletěla na namoklé silnici z Kojetic z vozovky, kde se postavila na předek, přerazila vzrostlý strom a skončila rozbitá v příkopu.

Motor vozu se po nárazu utrhl a odlétl asi patnáct metrů do křoví. Řidič jako zázrakem vyvázl bez zranění, jeho spolujezdkyni ale záchranáři dlouho ošetřovali. Havárka měla naštěstí očitého svědka, který jel v protisměru a okamžitě zalarmoval záchranáře.

"Ta oktávka jela aspoň devadesátkou, viděl jsem, jak najednou vyletěla ze silnice na hromadě hlíny ve škarpě, zlomila strom a odhodilo ji to o kus dál," uvedl muž, který příčinu spatřuje v nepřiměřené rychlosti. Policisté ale na místě, kde auto opustilo vozovku, našli hlubokou čerstvou rýhu v asfaltu. Domnívají se proto, že důvodem nehody může být technická závada na podvozku.

Velitel neratovických hasičů Zbyněk Štajnc uvedl, že rýhu mohl vytvořit disk vyvráceného zadního kola. "V každém případě jsem takhle vážnou havárku už dlouho neviděl a aby se při ní vytrhl motor, už vůbec ne," poznamenal zkušený záchranář. Kvůli neštěstí museli policisté silnici do Kojetic asi na hodinu uzavřít.

Autor: Pavel Schebesta