Domů už se nevrátí jedna z žen, do jejíhož vozu narazil muž s toyotou, na místě smrtelným zraněním podlehla.

Podle mluvčí středočeské záchranné služby Terezy Janečkové přijali záchranáři hlášení o dvou ženách zaklíněných v havarovaném voze, z nichž měla být jedna v bezvědomí. Na místo byla proto vyslána i záchranná letecká služba.

„Po vyproštění hasičským záchranným sborem záchranáři u jednaosmdesátileté spolujezdkyně konstatovali úmrtí,“ uvedla Tereza Janečková s tím, že jednapadesátiletá řidička vozu byla letecky transportována do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.

„Zasahující lékař její zdravotní stav hodnotil jako středně těžký až těžký,“ dodala mluvčí záchranky. Muž, který se svým vozem do osobáku se dvěma ženami narazil, vyvázl bez zranění.

K nehodě s tragickým koncem došlo podle mělnických policistů tak, že osmadvacetiletý řidič vozu Toyota Avensis jel ve směru od Chlumína na Netřebu, při nájezdu do ostré pravotočivé zatáčky jel příliš rychle. Poté, co nezvládl řízení, přejel do protisměru, kde se střetl s malým osobním vozem Fiat Seicento, v němž ženy cestovaly.

„Přítomnost alkoholu byla na místě vyloučena a technická závada na vozidle nebyla zjištěna,“ prohlásil vedoucí dopravního inspektorátu v Mělníku Miroslav Štrombach a dodal, že škoda je předběžně vyčíslena na 280 tisíc korun.

Přesná příčina dopravní nehody, míra jejího zavinění a výše škod je nadále v šetření mělnických dopravních policistů.