Třicátá dopravní nehoda posledního mrazivého týdne na Mělnicku se stala v pondělí po poledni ve Vavřinči.
K čelní srážce ve vesnici na hlavním tahu mezi Mělníkem a Mladou Boleslaví vedl pravděpodobně mikrospánek řidiče vínové škodovky. Ten naštěstí vyvázl bez škrábnutí. Řidič druhého vozu, bílého citroenu, skončil v nemocnici s lehkým poraněním.

Pětapadesátiletý muž za volantem vozu Škoda Fabia, který mířil směrem od Mělníka k Mladé Boleslavi, do cíle nedojel. Ve Vavřinči náhle ztratil vládu nad autem, to vzápětí přejelo do protisměru, kde se čelně srazilo s pick-upem značky citroen řízeným osmašedesátiletým mužem.

Podle svědků na místě nehody se řidič škodovky zmínil o kratičkém spánku, který ho za jízdy přemohl.
Mělnický policejní mluvčí Václav Tichý uvedl, že byly škody odhadnuty na 160 tisíc korun.

Ani u většiny dalších nehod, ke kterým došlo v posledním týdnu, nebylo hlavním důvodem počasí nebo stav vozovky. Tyto faktory k nim ale mohly přispět. Nejčastější příčinou lednových nehod byla rychlost a nesprávný způsob jízdy.

K ošklivě vypadající nehodě, která se stala ve středu mezi Byšicemi a Vysokou Libní, vedla nerozvážnost a riskování řidičky felicie, která za sebou měla v dětské autosedačce roční batole. Předjížděla totiž na plné čáře nákladní vůz s návěsem a přehlédla protijedoucí Volswagen Golf.

Za poslední týden došlo při nehodách na Mělnicku k sedmi lehkým a třem těžkým zraněním. Ve dvou případech ze třiceti byl viník pod vlivem alkoholu. Podle policejní statistiky zavinili devětadvacet nehod řidiči a jednu chodec.

„Je třeba připomenout, že v dnešních mrazivých a zasněžených dnech se situace na komunikacích mění každou chvíli. Řidiči by měli vhledem k tomu věnovat řízení maximální pozornost, aby nedocházelo ke zbytečným nehodám nebo situacím, které by k nim bezprostředně vedly,“ uvedl policejní mluvčí Václav Tichý.

Autor: Deník/ Jiří Říha, Petra Špitálská