Nejtypičtějším větrným výjezdem se podobně jako obvykle v podobných situacích stalo odstraňování spadlých stromů; případně těch, které se nebezpečně naklonily a představovaly ohrožení. Míst, kde bylo třeba pracovat s motorovou pilou, napočítali hasiči po celém kraji celkem 35. Častěji se také opakovaly zásahy na střechách kvůli uvolněným plechům nebo dalším prvkům konstrukcí; nechybělo ale ani zajišťování různých nestabilních předmětů. Nejrušnější směnu měli v důsledku větru hasiči na Kladensku, kde zaznamenali 15 zásahů bezprostředně souvisejících s počasím; na Praze-východ pak 10.

Samotná havárie autobusu, která vyvolala celorepublikovou pozornost, zůstává předmětem šetření policie. Její mluvčí Vlasta Suchánková nicméně potvrzuje, že podíl větru policisté prověřují. „Podle předběžných informací dopravních policistů, kteří nehodu prošetřují a zjišťují její konkrétní příčinu, mohl k havárii přispět i poryv větru,“ konstatovala. S jistotou však zatím může uvést jediné: spolehlivě je potvrzeno, že šofér před jízdou nepil. „U řidiče, který byl z havárie v šoku, provedli policisté orientační dechovou zkoušku: její výsledek byl negativní,“ doplnila Suchánková.

Se silným větrem je třeba počítat i během pondělka. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu platí pro celý Středočeský kraj i Prahu po celý den, přesněji od deváté dopolední do 21. hodiny. Varuje před nárazy větru o rychlosti 15 až 20 metrů za sekundu – tedy zhruba do 70 kilometrů za hodinu. To opět může přivát zejména poškození stromů i lesních porostů, ale také menší škody na budovách. Hrozí komplikace v dopravě či problémy při řízení, ale i nebezpečí úrazu uvolněnými předměty a zlomenými větvemi. Na Hořovicku a Příbramsku zůstává navíc až do 18. hodiny aktuální také výstraha varující před možným vznikem sněhových jazyků na silnicích.