Na tom, že se v zimním počasí bourá víc než obvykle, upozornili na twitteru středočeští hasiči. Větší zásahy měli třeba u nehod se zraněním Berounsku: ve Zdicích a u Koněprus; nebo o kus dál u Věšína. Či na místech se zajišťováním odtahu: třeba v Uhlířských Janovicích na Kutnohorsku, ve Voticích na Benešovsku a v Obořišti na Příbramsku. U obce Hostomice na Berounsku bránily průjezdu dva uvízlé kamiony. V benešovském okrese se na silnici II/111 v Divišově střetly silničářské auto a osobní vůz. Hlavně vpodvečer navíc hasičské jednotky častěji zaměstnalo ještě odklízení spadlých stromů.

Komplikacím kvůli nesjízdným silnicím se odpoledne i vpodvečer nevyhnuly ani autobusy. Příjezdu svého spoje se nedočkali třeba lidé u Slaného v kladenském okrese, čekající od obce Drnek dále autobus, který měl přijet od Nového Strašecí. Na Berounsku zase autobus kvůli nesjízdné silnici nemohl zajet k jedné hudlické zastávce. A celkem nedaleko dokonce uvízl autobus jezdící městskými ulicemi: po Berouně a Králově Dvoře. Nesjízdná komunikace také omezila spojení Berouna s Tmaní či provoz v bubovické oblasti. Tradičně se vyskytly problémy na Praze-východ; zejména v oblasti Modletic, Kamenice a kolem Říčan. Večer přibyly na Praze-západ region kolem Hradištka, Štěchovic, Masečína a oblast Březové-Oleška. Na Benešovsku se jezdilo jen s omezením v okolí Votic, Bystřice – a prakticky nejezdilo na České Sibiři kolem Miličína.

Ostražitost někde museli zvýšit i řidiči jezdící po hlavních tazích. Podle sdělení Ředitelství silnic a dálnic byla sice většina středočeských dálnic a silnic I. třídy převážně mokrá po ošetření chemickým posypem, avšak neplatilo to všude. Zvláště na Kutnohorsku při hranici s Vysočinou a na Benešovsku podél pomezí s Jihočeským krajem zůstávaly na vozovce ležet zbytky sněhu. Souvislejší vrstva se pak objevila v Brdech poblíž Rožmitálu pod Třemšínem na Příbramsku; v lokalitě Teslíny na silnici I/19 mezi Míšovem a Věšínem.