Podle mělnické policejní mluvčí Markéty Johnové se strojvedoucí snažil nárazu všemožně zabránit. „Přes veškerou svou snahu se mu však nepodařilo vlak zastavit,“ potvrdila.

Jediným štěstím bylo, že železniční souprava nevykolejila. Do kamení totiž vlak narazil v rychlosti devadesáti kilometrů za hodinu. „Uvnitř cestovalo asi sto pasažérů,“ uvedla mluvčí s tím, že škoda na železničním voze byla vyčíslena zhruba na pět tisíc korun. „Nikdo s cestujících naštěstí nebyl zraněn, souprava dojela do zastávky a ani doprava na železnici nemusela být zastavena,“ potvrdila Johnová.

Ilustrační foto
Krvavý útok nožem žena přežila, strach však zůstává

Policie vyšetřuje případ, ke kterému došlo v úterý večer jako zločin obecného ohrožení. Mluvčí řekla, že jednou z verzí vyšetřování je, že si děti hrály a vyskládaly kameny, které jsou normálně mezi pražci, na koleje. „Pachateli za tento čin hrozí odnětí svobody na tři až osm let,“ řekla policejní mluvčí.

Pokud by se potvrdilo, že vlak ohrozily svým nezodpovědným chováním děti, podle zákona by tento případ byl odložen pro nedostatečný věk do jejich patnácti let. „Pokud se potvrdí, že to byly děti, policie by informovala příslušný úřad sociálně-právní ochrany dětí a škodu by museli uhradit jejich zákonní zástupci,“ vysvětlila Markéta Johnová.

Foto z místa nehody
FOTO, VIDEO: Nákladní vlak vykolejil v Dřísech
K výbuchu, patrně tlakové lahve, došlo krátce po sedmé hodině ranní. Dům se následně vznítil.
Po výbuchu zůstaly z domu ohořelé trosky