Podle policisty Tomáše Hromádka volali svědci krátce před nedělní půlnocí na linku 158, že na silnici I/16 kličkuje a vjíždí do protisměru škodovka. Policejní hlídka vyrazila za vozem. Řidiče ale vyzývala k zastavení výstražnými světly i červeným nápisem stop marně.

„Jeho reakce byla naprosto opačná a místo zastavení sešlápl plynový pedál a začal policistům ujíždět,“ potvrdil Hromádko s tím, že pronásledované vozidlo jelo místy rychlostí až 180 kilometrů v hodině a nebezpečně kličkovalo na vozovce.

Všesulov, obec vzdálená asi jedenáct kilometrů od Rakovníka. Žije tam kolem stovky lidí.
Ve Všesulově nechce být nikdo starostou. Vesnici se sto obyvateli vede správce

„Po několika kilometrech sjelo na silnici druhé třídy a pokračovalo ve směru na Srbeč na Rakovnicku. Tam pronásledování pokračovalo až do chvíle, kdy vozidlo havarovalo,“ popsal policista chvíle, kdy auto vyletělo ze silnice a pak narazilo do stromu.

Chlapec, který k překvapení hlídky vylezl z havarovaného auta, vyvázl jen s lehkými oděrkami. Záchranáři ho převezli do kladenské nemocnice k preventivnímu ošetření.

Ploutvobraní v areálu Muzea amerických veteránů JK Classics v Lužné.
V luženském muzeu JK Classics příchozí obdivovali krásu amerických veteránů

Ukázalo se, že nezletilý šofér s autem rodičů vyrazil od svého domova na Litoměřicku na noční sólovou jízdu, a než došlo k bouračce, urazil skoro šedesát kilometrů.

Když se policisté obrátili na matku, musel to pro ni být šok. „Do té chvíle žila v domnění, že je její syn je v dětském pokoji a spí,“ dodal Hromádko.

Nehodu vyšetřují rakovničtí dopravní policisté.