Podle policisty Tomáše Hromádka volali svědci krátce před nedělní půlnocí na linku 158, že na silnici I/16 kličkuje a vjíždí do protisměru škodovka. Policejní hlídka vyrazila za vozem. Řidiče ale vyzývala k zastavení výstražnými světly i červeným nápisem stop marně.

„Jeho reakce byla naprosto opačná a místo zastavení sešlápl plynový pedál a začal policistům ujíždět,“ potvrdil Hromádko s tím, že pronásledované vozidlo jelo místy rychlostí až 180 kilometrů v hodině a nebezpečně kličkovalo na vozovce.

„Po několika kilometrech sjelo na silnici druhé třídy a pokračovalo ve směru na Srbeč na Rakovnicku. Tam pronásledování pokračovalo až do chvíle, kdy vozidlo havarovalo,“ popsal policista chvíle, kdy auto vyletělo ze silnice a pak narazilo do stromu.

Chlapec, který k překvapení hlídky vylezl z havarovaného auta, vyvázl jen s lehkými oděrkami. Záchranáři ho převezli do kladenské nemocnice k preventivnímu ošetření.

Ukázalo se, že nezletilý šofér s autem rodičů vyrazil od svého domova na Litoměřicku na noční sólovou jízdu, a než došlo k bouračce, urazil skoro šedesát kilometrů.

Když se policisté obrátili na matku, musel to pro ni být šok. „Do té chvíle žila v domnění, že je její syn je v dětském pokoji a spí,“ dodal Hromádko.

Nehodu vyšetřují rakovničtí dopravní policisté.