Nešťastná nehoda se stala na nechráněném vlakovém přejezdu z Kralup směrem na Velvary. Železniční dopravu mezi oběma městy několik hodin nahrazovaly autobusy. Podle středočeské policejní mluvčí Evy Hašlové byla silnice po celou dobu šetření nehody na místě uzavřená. „Motorkář svým zraněním na místě podlehl, ale příčiny nehody jsou předmětem dalšího šetření,“ řekla mluvčí.

Motoráček se prý rychle blížil k přejezdu, před kterým už disciplinovaně zastavilo auto dávající přednost vlaku. Přijíždějící motorkář se ovšem rozhodl stojící vozidlo ještě předjet a doslova to ve velké rychlosti napálil přímo do boku projíždějícího vlaku. Svým zraněním na místě podlehl.

Ve vlaku se naštěstí nikdo nezranil, i když byli někteří cestující po srážce v šoku „Celkově byla škoda odhadnuta na pět set tisíc korun,“ uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal s tím, že škoda na vlaku je přibližně sto tisíc korun a poškození motocyklu se vyšplhalo na čtyři sta tisíc korun.

Jen kousek od stejné tragédie byl ve středu ráno šestatřicetiletý muž na Nymbursku, který nerespektoval zvukovou ani světelnou signalizaci na chráněném přejezdu nedaleko Depa. „Došlo ke střetu s osobním vlakem, který se právě rozjížděl. I proto vyvázl cyklista pouze s lehkým zraněním,“ řekla policejní mluvčí Petra Potočná.

K nehodě došlo přibližně v půl šesté ráno. Bezprostředně po nehodě místem nejezdily vlaky, později byl provoz obnoven na jedné koleji. Podle informací Českých drah měl být celkový provoz obnoven kolem půl osmé ráno.
Cyklista se svým chováním podle policistů dopustil přestupku. Případem se policisté dále budou zabývat, muži však zřejmě hrozí pouze udělení pokuty.

Poslední zaznamenaná nehoda na Mělnicku střetu vlaku s cyklistou před sedmi lety, měla daleko horší následky. Smrtelnou zkratkou přes trať táhl starý muž své jízdní kolo. Bezmocný strojvedoucí, který ve středu zahlédl na kolejích muže s bicyklem, nedokázal vlakovou soupravu včas zastavit. Rychlík tak osmasedmdesátiletého cyklistu smetl z trati. Senior na místě zemřel.

Muž chtěl přejít železniční trať nebezpečnou zkratkou přes koleje u zatáčky v Řipské ulici. S jízdním kolem byl ale pomalý. Přitom už se k němu blížil rychlík, mířící přes Mělník z Ústí nad Labem do Kolína. Strojvedoucí sice viděl člověka s kolem na trati už z dálky a snažil se vlakovou soupravu ubrzdit. Byla to ale marná snaha. Rychlík zastavil až po šesti stech metrech.

O nešťastnou náhodu ale nešlo. Muž přecházel trať v místě, kde není přechod, přesto si tam místní běžně krátí cestu. Jde ale o smrtelnou zkratku.

Na stejné trati o pár desítek metrů dále skoro přesně před dvěma lety zemřel osmatřicetiletý muž. Také táhl přes koleje kolo. Na místě byl mrtvý. Strojvedoucí srážku ani nezaznamenal. O neštěstí se dozvěděl až při prohlídce vlaku ve Štětí, kdy našel u kola lokomotivy zaseklou botu.

Nehody vlaku s cyklisty a motorkáři
2018 – Motorkář narazil do boku motoráčku na železničním přejezdu mezi Kralupy a Velvary
2011 – Cyklista převáděl kolo přes koleje v mělnické Řipské ulici a smetl ho vlak
2010 – Pod koly vlaku zemřel cyklista v neratovické Hraniční ulici
2009 – Osmatřicetiletý muž táhl kolo přes koleje také v mělnické Řipské ulici a vlak ho smetl