Nešťastné babí léto čeká šestadvacetiletého motorkáře, který ve druhém letošním podzimním dni po poledni boural na známé motorkářské trase, vedoucí silnicemi plnými zatáček od Mělníka k Dubé.

S těžce zraněným mužem letěl vrtulník záchranné služby do pražské vinohradské nemocnice.Potvrdila to mluvčí středočeských záchranářů Tereza Janečková.

Podle mělnického policejního mluvčího Václava Tichého mířil muž na stroji suzuki od Medonos k Chudolazům, kde se pravděpodobně snažil příliš rychle projet zatáčkou.

„Přejel do protisměru, kde následoval pád do silničního příkopu. Řidič zůstal zaklíněn mezi stromy a jeho motorka pak narazila do dalšího stromu,“ řekl policejní mluvčí.

Škody na stroji dosáhly částky sto padesát tisíc korun. Motorkář před jízdou nepil, potvrdila to hned na místě dechová zkouška.

Na silnici první třídy číslo devět vedoucí Kokořínskem, která baví motorkáře, v letošním havarovalo asi pět motorek.

Podle mělnické policejní mluvčí Jany Žáčkové se tam přitom v posledních skoro třech letech počet nehod motorkářů snížil. Dokládají to i statistiky.

Zatímco například před pěti lety havarovalo v části této silnice na Mělnicku sedmnáct motorkářů nebo před třemi lety patnáct, další dva roky jich bylo shodně šest. Pravděpodobně k tomu přispěly četné silniční kontroly. Motorkáři už vědí, že se na jejich trasu policisté zaměřili.

Statistiky dopravních nehod motorkářů na území celého okresu už tak nadějné nejsou. Střídají se dobré roky se zlými. Před pěti lety havarovalo dvaašedesát motorkářů, před čtyřmi šestačtyřicet, před třemi devětapadesát, před dvěma třiatřicet a loni opět dvaašedesát. Skoro každý rok je nejčastější příčinou jejich karambolů rychlost, někdy i styl jízdy nebo nedání přednosti.