Život teprve devatenáctileté dívky ukončil nákladní vlak, který v pondělí devět minut před sedmou hodinou večer projížděl stanicí Kralupy nad Vltavou.

Dívka totiž nedbala zákazu a přebíhala koleje přes služební přechod mezi druhým a třetím nástupištěm na peron, kde na ni čekala kamarádka. V tu chvíli ale přes druhou kolej projížděl osmdesátikilometrovou rychlostí nákladní vlak ve směru Praha – Děčín.

Dívka si jedoucího vlaku nevšimla a vběhla přímo pod lokomotivu. Strojvedoucí už nemohl rozjetý nákladní vlak zastavit. Děvče bylo na místě mrtvé.

Podle mluvčí středočeských záchranářů Terezy Janečkové utrpěla zranění neslučitelná se životem.

„Na místo byli přivoláni záchranáři z Kralup nad Vltavou, ale bohužel museli konstatovat úmrtí,“ potvrdila Janečková a dodala, že záchranáři ošetřili kamarádku tragicky zesnulé dívky, která celou událost sledovala z nástupiště.

„Byla jí podána sedativa a poté ji záchranáři předali do péče rodičů,“ doplnila Janečková.

Po střetu byl přerušen provoz na druhé koleji necelých dvacet minut po nehodě a pak ještě mezi osmou a půl devátou, kdy provoz zajišťovali ostatní koleje.

Od deseti hodin jezdily vlaky už bez omezení.

Střety mezi cestujícími a vlaky nejsou v Kralupech nad Vltavou ničím výjimečným. Na stejném místě byl před necelými dvěma měsíci usmrcen muž.

Podle mluvčího českých drah Petra Šťáhlavského totiž lidé chodí, kudy nemají.

„Kromě tabulí, které upozorňují cestující na zákaz přecházení kolejí, kontrolují kralupské nádraží policisté a neukázněné chodce pokutují. A to opakovaně v různou denní a noční hodinu,“ uvedl Šťáhlavský a dodal, že pokud si zaměstnanci všimnou cestujících v kolejišti, staničním rozhlasem je důrazně upozorní na zákaz přecházení.