Dva nákladní kolosy se střetly na křižovatce v Nové Vsi. Šestapadesátiletý cizinec, který s kamionem najížděl na hlavní silnici, zřejmě nedal přednost projíždějícímu vozu. Po střetu skončil v nemocnici.

K nehodě došlo ve středu po osmé hodině ráno. Podle mluvčí mělnické policie Jany Žáčkové cizinec po výjezdu z dálnice D8 od Teplic chtěl najet na silnici vedoucí ze Slaného do Mělníka. „Zde řidič pravděpodobně nerespektoval dopravní značku Dej přednost v jízdě a vjel do křižovatky v době, kdy zleva po hlavní silnici od Mělníka přijížděl řidič s nákladním vozem Mercedes Benz,“ uvedla Záčková. Srážce už nebylo možné zabránit.

Nehoda se neobešla bez zranění. Řidiče, který zřejmě nehodu zavinil, odvezla záchranka do nemocnice. Dvaatřicetiletý šofér mercesedesu z Karlovarska naštěstí vyvázl bez újmy.

„Na havarovaných vozidlech vznikla škoda v celkové výši zhruba jeden milion čtyři sta tisíc korun,“ vypočítala Jana Žáčková a dodala, že zničené bylo také zboží, které převážel karlovarský řidič. Tam je škoda předběžně odhadnutá na padesát tisíc.

Policisté na místě u obou mužů vyloučili požití alkoholu. Příčiny nehody jsou nadále předmětem vyšetřování mělnických dopravních policistů. Ti upozorňují na to, že na křižovatce dochází k nehodám opakovaně. Podle nich jsou většinou na vině právě nepozorní řidiči.

Naposledy tam smetl kamion auto sedmatřicetileté řidičky minulý čtvrtek. Žena mu nedala přednost, byla vážně zraněná.