Ve středu po deváté hodině večer byli přivolání záchranáři na železniční koleje v Kralupech nad Vltavou vedoucí z Loun na Kladno. Strojvedoucí nákladního vlaku právě vyjížděl z kralupské stanice a zahlédl na kolejích muže. Nebylo jasné, jak se na to místo dostal, ale střetu už zabránit nedokázal.

Strojvedoucí doběhl k bezvládnému tělu muže, který byl sice velmi vážně zraněn, ale stále naživu a dokonce při vědomí. Velmi obtížně komunikoval. Okamžitě začal s první pomocí a zavolal na místo všechny složky záchranného systému.

Podle mluvčí středočeské záchranky Petry Effenbergerové utrpěl muž ztrátové poranění horní končetiny. „Pacient měl zlomenou pánev a úraz břicha, při ošetřování byl při vědomí, ale byla u něj nutná intenzivní lékařská péče,“ potvrdila mluvčí s tím, že zraněný byl potom transportován letecky do vinohradské nemocnice.

Vrtulník rychlé záchranné služby musel přistát na nedalekém fotbalové hřišti FK Kralupy 1901. Předtím zraněného poměrně dlouho v sanitce připravovali na transport.

Při střetu muži kola přejela podstatnou část ruky. Podle mělnické policejní mluvčí Markéty Johnové je příčina nehody předmětem vyšetřování. „Pracuje se s různými verzemi. Zda šlo o nešťastnou náhodu nebo pokus o sebevraždu, ukáže teprve následné vyšetřování,“ uvedla Johnová.

K zatím poslední srážce s vlakem došlo na Mělnicku asi před deseti dny. Tehdy ale sražený muž neměl takové štěstí a na místě zemřel. Došlo k tomu dopoledne v neděli 10. června na trati mezi Nelahozevsí a Kralupy.

Nehoda zasáhla vlaky dálkové i regionální dopravy. Rychlíky čekaly v okolních stanicích na znovuotevření trati a nabíraly zpoždění několik desítek minut. Některé osobní vlaky byly odřeknuty, jiné byly nahrazeny autobusy.

Ve druhé polovině května pak pod koly vlaku zahynul motorkář a znovu u Kralup. K nehodě došlo na nechráněném vlakovém přejezdu mezi Kralupy a Velvary. Středočeská policejní mluvčí Eva Hašlová potvrdila, že motorkář na místě zemřel.

Motoráček se prý rychle blížil k přejezdu, před kterým už disciplinovaně zastavilo auto dávající přednost vlaku. Přijíždějící motorkář se ovšem rozhodl stojící vozidlo ještě předjet a doslova to ve velké rychlosti napálil přímo do boku projíždějícího vlaku.

Jen kousek od stejné tragédie byl následující den i šestatřicetiletý muž na Nymbursku, který nerespektoval zvukovou ani světelnou signalizaci na chráněném přejezdu nedaleko Depa. „Došlo ke střetu s osobním vlakem, který se právě rozjížděl. I proto vyvázl cyklista pouze s lehkým zraněním,“ řekla policejní mluvčí Petra Potočná. 

Cyklista se svým chováním podle policistů dopustil přestupku. Muži však zřejmě hrozí pouze udělení pokuty.

- Je to přesně rok, kdy během dvou měsíců vyhasl život pěti lidí na železniční trati u Mlékojed
- Ve středu 24. května 2017 v ranních hodinách zemřel pod koly vlaku třiadvacetiletý mladík
- Týden předtím na stejné trati zemřela mladá dívka. Vlak ji srazil mimo železniční přejezd.
- V úterý 9. května 2017 o necelý kilometr dál vyhasl život mladého muže
- Prvním případem, který nastartoval podivné události na kolejích u Mlékojed, byla sebevražda dvou šestnáctiletých dívek. Svědci nehody tvrdí, že seděly na kolejích a čekaly na přijíždějící vlak. Objaly se a potom ruku v ruce vykročily vstříc řítícímu se železnému kolosu.