K nehodě došlo před sedmou hodinou ranní, kdy řidič osobního vozu Citroën Berlingo nezvládl zatáčku směrem do Mělníka a čelně se střetl s projíždějící cisternou převážející pohonné hmoty. Cisterna skončila na boku mimo komunikaci.

Na místo okamžitě vyjeli mělničtí profesionální hasiči a dobrovolníci z Vehlovic, kteří museli vyprostit řidiče z Berlinga a ten byl s těžkými zraněními převezen do nemocnice. Podle šéfa mělnických hasičů Zbyňka Štajnce z cisterny vyteklo několik litrů nafty přes špatně těsnící horní víko. „Bude nutné přečerpat asi 25 tisíc litrů nafty do náhradní cisterny a teprve potom bude moci být nákladní vůz z příkopu vyproštěn zpátky na kola,“ vysvětlil Štajnc.

Situaci na místě také řešili odborníci z mělnického úřadu odboru životního prostředí a samotnou likvidaci následků nehody měla na starost specializovaná firma. „Hasiči na místě naměřili detekčním přístrojem kvůli úniku benzinu vyšší hranici výbušnosti, proto z preventivních důvodů udělali trojnásobnou ochranu,” řekl Štajnc. Ochrana podle něj spočívá v přípravě vedení s pěnou, vysokotlakých proudů a hasicích přístrojů. „Žádný výbuch nehrozil, jde jen o preventivní opatření,” dodal velitel profesionálních hasičů.