I když k tragédii došlo již na území Ústeckého kraje, na místě události, kde bylo třeba nejen odklízet následky nehody, ale také vyprošťovat těla zaklíněná ve vraku zdemolovaného BMW, zasahovali i středočeští hasiči. Auto totiž havarovalo téměř vzápětí poté, co opustilo Středočeský kraj; prakticky při hranici okresů Litoměřice a Mělník (a rovněž v sousedství Kladenska).

Dálnice D8 zůstala ve směru na ústí nad Labem bezmála po sedm hodin; obnovit provoz se podařilo až čtvrt hodiny po osmé ranní. Policisté odkláněli provoz na 18. kilometru u Nové Vsi, přičemž v ranní dopravní špičce se na dálnici vytvořila až šestikilometrová kolona; po zprůjezdnění dálnice se však poměrně rychle rozjela. Velmi vytížená byla také objízdná trasa po souběžné silnici číslo 608 už v jižnějších oblastech, tedy přes Veltrusy.

Během noci na pondělí středočeští hasiči po nehodách pomáhali ještě s uvolňováním průjezdu na pokračování dálnice u Jíloviště na Praze-západ a přímo na dálnicích u obcí Tuchoměřice na Praze-západ a Jirny na Praze-východ. Na D11 mezi Nehvizdy a Jirny zaznamenali policisté nehodu spojenou s tvorbou kolony na příjezdu do Prahy také v ranní špičce před půl osmou, kdy se lehce bouralo na dálničním kilometru 8,6.