Těžké chvíle si v pátek prožil motorkář na Mělnicku. Ten jel se svým strojem z obce Ráj směrem na Mšeno. Tento úsek se mu nakonec stal osudný. Havaroval a zůstal ležet v příkopě. Měl ale obrovské štěstí. Kolem tou dobou procházel muž, který si bezvládného těla všiml. O kus dál se válela havarovaná motorka.

To bylo krátce po sedmé hodině večerní. Dispečerky záchranné služby v Mladé Boleslavi okamžitě na místo vyslaly posádku rychlé lékařské pomoci z Mělníka. Vyrazila také policejní hlídka. Záchranáři po příjezdu na místo zjistili, že muž má velmi vážné poranění. Mělnickému deníku to řekla tisková mluvčí záchranné služby Nina Šeblová. "Zdravotníci zjistili, že třiačtyřicetiletý muž je v bezvědomí, má zachováné dýchání a zřejmě utrpěl vážné nitrolební poranění," uvedla Šeblová.

Na místo byla proto okamžitě přivolána i posádka letecké záchranné služby. Po poskytnutí neodkladné přednemocniční péče byl pacient předán posádce vrtulníku, který jej následně ve stabilizovaném stavu přepravil na urgentní příjem Ústřední vojenské nemocnice v Praze Střešovicích.

Mělnický okres je motorkáři velmi navštěvovaný. Bohužel už několik znich na těchto silnicích zemřelo.