Podle mluvčí středočeské policie Michely Richterové došlo k nehodě ve vesnici Vysoká. Tou projížděl vůz Rang Rover s osmačtyřicetiletým mužem za volantem, který nezvládl zatáčku, lehce naboural do osobního auta a vzápětí čelně do dalšího vozu značky Citroën. V tom vezla osmatřicetiletá řidička dvě malé děti.

„Řidič Rang Roveru při dechové zkoušce nadýchal přes 2,3 promile,“ uvedla Richterová. Záhy byli na místo přivolání i kriminalisté. Vedlo k tomu tvrzení řidiče, že před jízdou nepil. „Tvrdil, že pil alkohol až po dopravní nehodě,“ vysvětlila Richterová. Svědci přímo na místě však podle ní podali odlišné výpovědi, které ujišťování řidiče nepotvrdily.

Mluvčí středočeské záchranky Monika Nováková potvrdila, že z místa nehody byl letecky transportován do pražské nemocnice v Motole nezletilý pacient. "S poraněním pánve a hrudníku," upřesnila. Ženu s pohmožděninami a druhé dítě bez zjevných známek poranění převážela do stejné nemocnice sanitka. 

Průjezd Vysokou byl v podvečeru uzavřen a policisté odkláněli dopravu. Vedle policie zasahovali na místě záchranná služba a hasiči, kteří pomohli zdravotníkům s transportem malého pacienta do vrtulníku. Zároveň zajistili únik provozních kapalin z havarovaných aut. Na twitteru je v jejich příspěvku mylně uveden Mělník, od kterého je Vysoká vzdálená zhruba jedenáct kilometrů.