Muž, který projížděl ve středečním večeru na kole přes Všestudy směrem do veltruského parku, se v zatáčce pár set metrů před domovem seniorů Červený Mlýn srazil se zemědělským strojem. Byl na místě mrtvý.

Cyklista. Jízdní kolo. Nehoda. Ilustrační foto.
Cyklista na Mělnicku zemřel po srážce se zavlažovacím strojem

Svědkyně, která tudy v tu chvíli procházela, popsala, že muž sjížděl z kopce dolů, když se zřejmě lekl protijedoucího stroje a při brzdění pak přepadl přes řídítka. „Viděla jsem, jak se snaží brzdit, ale přepadl stroji rovnou pod kola," uvedla šokovaná žena ze Všestud, podle které je zatáčka na mezinárodní cyklistické trase časovanou bombou.

„Jezdí tudy denně stovky cyklistů včetně místních dětí. Ti, co zatáčku znají, vědí, že musí zpomalit, ale ostatní cyklisté tudy jezdí často nebezpečnou rychlostí. A řidiči některých aut a zemědělských strojů také na plynu nešetří," dodala svědkyně.

Natálie Sovová z Tišic s matkou.
Dobré víly vypátrány: motorkáři po nehodě pomohly matka s dcerou z Tišic

Další občan Všestud byl kdysi svědkem nehody, kdy se v místě střetlo auto s chodcem. „Bylo by dobré dát tam alespoň zrcadlo," navrhl.

Oslovili jsme obec, pod kterou silnice vedoucí k Červenému Mlýnu spadá, zda plánuje opatření předcházející dalším možným neštěstím. „Budeme diskutovat nad tím, jak zamezit další tragédii. Nabízejí se buď zpomalovací prahy, nebo dopravní značení," uvedla všestudská místostarostka Inka Lorencová.