Sobotní dopolední sluníčko přímo vyzývalo k projížďce na motorce. Krásného dne zřejmě využil také čtyřiapadesátiletý muž. Jenže tam, kam měl namířeno, už nedojel.

Poblíž obce Želízy na Mělnicku totiž v sobotu před půldvanáctou havaroval. „Nehoda byla nahlášena na operační středisko v Mladé Boleslavi v 11.26 hodin,“ popsala mluvčí středočeské záchranky Nina Šeblová.

Na místo podle ní ihned vyjela rychlá lékařská pomoc z Mělníka. Lékaři mu již ale pomoci nedokázali. „Muž utrpěl velmi vážné poranění hlavy, které se ukázalo být smrtelné. Lékaři tedy nezbylo než konstatovat smrt,“ řekla Šeblová.

Zemřeli již tři motorkáři

Po začátku letošní motorkářské sezony tak na Mělnicku zahynuli už tři řidiči motocyklů. Například v neděli 25. května havaroval sedmatřicetiletý muž před šestnáctou hodinou na poli u silnice u Mlčechvost.

Motorkář jedoucí od Mělníka k Nové Vsi tehdy při předjíždění kolony zavadil svým strojem Suzuki o bok Fordu Tranzit, který řídil devatenáctiletý mladík. To ho vrhlo do protisměru, kde vyjel ze silnice a narazil do protisvahu. „Silný náraz muže vymrštil, letěl pak ještě sto devadesát metrů do pole podél silnice,“ popsala tehdy nehodu mělnická policejní mluvčí Štěpánka Mikulenčáková.

Auta jedoucí v koloně hned zastavila. Řidiči spolu s policisty, kteří na místo záhy přijeli, poskytli motorkáři první pomoc. Po příjezdu záchranky pokračovala v resuscitaci lékařka.

„Pacientovi ale už nemohla pomoci, po třiceti minutách musela konstatovat, že těžkým mnohočetným poraněním podlehl,“ uvedla mluvčí středočeských záchranářů Tereza Janečková.

Třetí úmrtí motorkáře na Mělnicku se stalo v dubnu. U Vraňan měsíc před svými dvacetinami havaroval motorkář, který příliš rychle najel do zatáčky. Náraz do stromu ho pak vymrštil ze stroje, na zem dopadl až do dvaceti metrech. Ani tehdy resuscitace nepomohla a mladík zemřel.

Smrt na motorce! Kdo může za tolik tragických nehod na motorkách? Jsou motorkáři sebevrazi? Zakázali byste motorky v běžném silničním provozu? Hlasujte v anketě vpravo nahoře a pište do diskuze dole.

Pavel Svačina, Petra Špitálská