Při srážce vozů Škoda Felici a Volkswagen Golf byli lehce zraněni tři lidé, oba řidiči a roční děvčátko.

Dítě ve škodovce, která mířila od Byšic k Mladé Boleslavi, sedělo naštěstí připoutané v bezpečnostní autosedačce přímo za sedmatřicetiletou řidičkou.

Ta podle mělnického policejního mluvčího Václava Tichého na rovném úseku vozovky u lesa nerespektovala vodorovné dopravní značení a začala předjíždět nákladní vůz s návěsem. Přitom přehlédla protijedoucí vůz Volkswagen Golf.

Pětatřicetiletý řidič začal okamžitě brzdit, na mokré vozovce však dostal smyk. Auto se roztočilo a skončilo v protisměru, kde zadní částí narazilo do škodovky, která už se po předjíždění kamionu stihla vrátit do svého jízdního pruhu. Pak golf vylétl ze silnice do lesa.

Sanitka byla na místě téměř okamžitě. Šťastnou náhodou totiž vzápětí po střetu projížděli kolem neratovičtí záchranáři.

Podle mluvčí středočeských záchranářů Terezy Janečkové utrpělo batole tržnou ránu na hlavě, dospělý muž měl otřes mozku a odřeniny na těle. „Oba pacienty převezli záchranáři na chirurgickou ambulanci do Mladé Boleslavi,“ doplnila Janečková.

Po střetu byla silnice zcela neprůjezdná, ještě několik desítek minut pak jezdila auta střídavě pouze v jednom směru. Policisté tam řídili dopravu. Na místě zasahovali i mělničtí hasiči.

Alkohol neměl na nehodě žádný podíl, u obou řidičů to vyloučila orientační dechová zkouška.

Škody podle Tichého policisté odhadli na sto třicet tisíc korun.