Karambol tří aut na silnici druhé třídy s číslem 331, ke kterému došlo na konci minulého týdne v Borku, zavinil zřejmě devětapadesátiletý šofér vozu Honda CR–V.

Právě před ním jel po hlavní silnici od Staré Boleslavi směrem na Mělník Fiat Bravo s o dva roky starším mužem za volantem. Ten se podle mluvčího mělnických policistů Václava Tichého chystal z hlavní silnice odbočit vlevo na vedlejší silnici, šofér auta za ním si ho ale nevšiml včas.

„Řidič hondy se pravděpodobně řádně nevěnoval řízení a přibrzďujícího vozu si všiml, až když už bylo pozdě,“ řekl Tichý a dodal, že následoval náraz hondy do zadní části fiatu, který auto odhodil na protijedoucí Škodu Felicii, s níž se čelně srazil. Třicetiletou ženu a dvě děti ze škodovky odvezli záchranáři do nemocnice na ošetření.

Alkohol při nehodě podle policistů nehrál žádnou roli, u všech řidičů to vyloučila orientační dechová zkouška. „Na vozidlech vznikla škoda, která byla předběžně odhadnuta na čtyři sta tisíc korun,“ doplnil mluvčí a dodal, že nehodu dál prošetřují mělničtí dopravní policisté.