Zpočátku běžná služba policistů z Mělnicka a Prahy – východ se během pátečního večera proměnila v honičku jako z akčního filmu. Mladý řidič, kterého policisté pronásledovali, navíc srazil policistku, které způsobil velmi vážná zranění.

Podle mluvčí středočeských policistů Markéty Johnové mělo jít nejprve o rutinní kontrolu řidiče Škody Octavie combi v Brandýse nad Labem, ten ovšem zastavit nehodlal. Sešlápl namísto toho plyn. „Do pronásledování automobilu se zapojili i policisté z mělnického územního odboru. Mezi Brandýsem a Kostelcem se ujíždějící vozidlo snažila zastavit policistka, ani na její výzvu ale řidič nereagoval a policistku ve velké rychlosti srazil," vylíčila napjaté chvíle Markéta Johnová.

Z nehody policistka vyvázla s těžkými poraněními. Potvrdila to mluvčí středočeské záchranky Petra Effenbergerová. „Žena utrpěla závažné poranění hlavy a otevřenou zlomeninu holenní kosti," uvedla mluvčí záchranářů a dodala, že na místo neštěstí vyrazil vůz rendez-vous s lékařem a rychlá zdravotnická pomoc z Brandýsa nad Labem.

Letečtí záchranáři, jejichž vrtulník měl zraněnou policistku transportovat do nemocnice, ovšem nemohli kvůli špatnému počasí vzlétnout. „Lékař pacientce zajistil dýchací cesty a připojil ji na plicní ventilaci. Pozemní cestou pak záchranáři ženu převezli do traumacentra Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze," připomněla Petra Effenbergerová.

Podle mluvčího vinohradské nemocnice Lukáše Matýska těžce zraněná žena ležela v kritickém stavu na klinice anesteziologie a resuscitace. Přes veškerou snahu lékařů ale v sobotu odpoledne svým zraněním podlehla.

Policisté po nešťastném střetu na místě zadrželi dvaadvacetiletého řidiče a jeho dva spolujezdce, ženu a muže.

Dechová zkouška v řidičově dechu alkohol neodhalila, ale test na omamné a psychotropní látky skončil s pozitivním výsledkem. Policisté navíc ve své evidenci zjistili, že mladík neměl za volantem co dělat, soud mu totiž před časem řízení zakázal.

Zfetovaný viník nehody nepochybně skončí za mřížemi. Případ vyšetřují středočeští kriminalisté.