Těžce zraněného a zmáchaného motorkáře z Mělnicka museli záchranáři ošetřit poté, co ve čtvrtek před třetí hodinou odpoledne tvrdě přistál se svou motorkou ve svodidlech a pak ještě spadl do vody.

Devětadvacetiletý milovník rychlých kol zřejmě k nehodě přispěl svou spěšnou jízdou. Na rovném úseku silnice směrem od Lužce nad Vltavou do Zelčína svůj stroj nezvládl. Dostal smyk a motorka letěla doleva, kde byla svodidla. Náraz byl nevyhnutelný.

Mluvčí mělnické policie Václav Tichý řekl, že řidič, který jel na motocyklu Yamaha YZF 1000, nejdříve dopadl na překážku a potom ho náraz odhodil do vodního příkopu.

„Při dopravní nehodě došlo ke zranění paže, bérce a také hýždí. Tato zranění byla předběžně kvalifikována jako těžká,“ upřesnil mluvčí.
Že by motorkář pil alkohol, policisté na místě při dechové zkoušce vyloučili. „Při nehodě vznikla škoda na motocyklu a svodidlech, která byla předběžně vyčíslena na 85 tisíc korun,“ dodal Tichý. Vůbec první letošní případ zraněného motorkáře na Mělnicku policisté nadále vyšetřují.