V úterý 23. září po šesté hodině ráno naboural v centru města pijan za volantem škodovky do sloupu veřejného osvětlení. Podle policejního mluvčího Václava Tichého došlo k nehodě před restaurací Diana v Nové ulici.

Jednačtyřicetiletý řidič se nevěnoval plně řízení, údajně právě ladil rádio, když náhle vjel na pravý chodník a narazil svou Škodou Octavia do pouliční lampy.

Dechová zkouška pak odhalila, že má v sobě promile a čtvrt alkoholu. „Škody na lampě dosáhly pětadvaceti tisíc korun, na autě pak dalších osmdesát tisíc," uvedl policista.

Do sloupu narazil o dva dny dříve i další opilý řidič v Nové Vsi. Osmadvacetiletý muž v renaultu, který vezl ještě další tři lidi, přijížděl od Sazené, když dostal v zatáčce na mokré silnici smyk. „Pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost svým schopnostem a stavu vozovky po dešti," poznamenal Václav Tichý.

Auto po smyku vylétlo ze silnice, kde čelně narazilo do sloupu telefonního vedení, který se vzápětí vyvrátil a spadl na střechu blízké stodoly.

Řidič se pravděpodobně při předchozím flámu nešetřil, dechová zkouška totiž skončila naměřenou hodnotou skoro tři a půl promile alkoholu!

Škody byly odhadnuty na třicet tisíc korun.

Oba řidiči jsou teď podezřelí ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mohou skončit až na tři roky ve vězení, dostat pokutu nebo přijít na čas o papíry.