Sedmačtyřicetiletý muž ve voze Ford Mondeo, který před pátou hodinou ranní mířil od Slaného směrem na Velvary, se náhle rozhodl změnit svou trasu a začal se otáčet do protisměru. Za ním jedoucí šestačtyřicetiletý řidič v mazdě neměl šanci své auto ubrzdit a kolizi zabránit. Oba muži ze srážky naštěstí vyvázli s lehkými zraněními.

K místu nehody mířili záchranáři, hasiči a policisté. Dechová zkouška záhy odhalila, že řidič fordu není střízlivý. „Přístroj ukázal na displeji 2,3 promile alkoholu v dechu. Řidiči byla proto na místě zakázána další jízda, policisté ho zadrželi a převezli na služebnu k podání vysvětlení,“ potvrdila policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Při nehodě v Kladně zemřel motorkář.
Foto: Tragická nehoda v Kladně. Při střetu s osobním vozem zemřel motorkář

Ve věci byly zatím zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě prokázání viny a odsouzení mu hrozí až tříletý trest.

Střet s autobusem

K další nehodě došlo v úterý dopoledne v 10 hodin v Alešově ulici ve Slaném. Pětatřicetiletá řidička červené Škody Fabia jela ve směru od Trpoměch do Slaného a vyhýbala se jinému vozidlu, ktré přijelo z odbočky zprava a při tom narazila do zadní části protijedoucího autobusu.

S lehkým zraněním byla sanitou převezena do slánské nemocnice. „Ke střetu došlo v nízké rychlosti. V autobusu nebyl nikdo zraněn. Provedené dechové zkoušky byly u obou řidičů s negativním výsledkem,“ dodala policejní mluvčí a doplnila: "Příčiny a okolnosti nehody jsou i nadále v šetření."

Podle svědkyně, která byla mezi prvními na místě události, se mladé řidičce připletl do cesty řidič stříbrné Škody Superb, který sjížděl zprava z obchvatu, nedal šoférce přednost a z místa ujel. "Podle toho, co jsme viděli, řidička nemohla nic dělat, ten člověk v superbu, který ujel, jí nedal přednost. Na svém vozidle si dívka poškodila celý levý bok a pomáhali jsme jí vystoupit z nabouraného auta z místa spolujezdce. Zranila se na ruce. V autobusu cestovali nějací lidé a byl pro ně připraven náhradní spoj," vylíčila Kladenskému deníku svědkyně události.

Stříbrný superb nalezen

Ve čtvrtek 18. srpna dopoledne policejní mluvčí Barbora Schneeweissová k události doplnila, že policisté už muže ve stříbrné Škodě Superb, který od nehody odjel, zjistili. O tom, co způsobil, ale patrně neměl ani tušení. „Policisté si vyžádali vzápětí po nehodě záběry z bezpečnostních kamer a zhruba za dvě hodiny už znali totožnost auta, které nedalo přednost. Jedenasedmdesátiletého řidiče dohledali v místě bydliště. Ten potvrdil, že okolo desáté hodiny místem projížděl, ale není si vědom, že by zapříčinil následnou kolizi. O tom, že kolem projíždělo auto s mladou řidičkou, které nedal přednost, neví. Provedená dechová zkouška u řidiče byla s negativním výsledkem,“ dodala k úterní události policejní mluvčí.