S vodovodní trubkou zaraženou v břiše skončil po nočním pádu na dně výkopu ve všetatské Masarykově ulici čtyřiatřicetiletý chodec. Vedlo k neštěstí scházející značení staveniště nebo měl muž po večírku plném piva a panáků vratkou chůzi? Na to musejí přijít mělničtí kriminalisté.

Z Masarykovy ulice ve Všetatech je už druhý měsíc staveniště. Během rekonstrukce povrchu vozovky i sítí pod ní musejí chodci obcházet zakázané zóny, vymezené páskami nebo zábranami.

Po sobotní půlnoci ale do skoro dva metry hlubokého výkopu spadl člověk! „Měl jsem deset piv a deset panáků,“ přiznal pak kosteleckým policistům.
Muž ze Všetat strávil sobotní večer na oslavě večírku a později i v hospodě Beseda na náměstí. Nočním městem pak mířil do další hospody, které místní lidé říkají Sokolovna. Tam už ale nedorazil.

Spadl do výkopu, na jehož dně se nabodl na kolmý uzávěr vodovodního řadu. Trubka se přitom zlomila a zůstala mu v těle. Když ji ze sebe vytáhl, rána nekrvácela. Bolela ho ale noha a špatně se mu dýchalo.

Přesto muž ještě ve výkopu vytáhl z kapsy telefon a zavolal si záchranku. „Měl tržně zhmožděnou ránu v pravé polovině břicha,“ uvedla mluvčí středočeských záchranářů Tereza Janečková. Sanitka ho pak odvezla na chirurgii neratovické nemocnice.

Podle policistů došlo v sobotní noci ve Všetatech k ublížení na zdraví. Pachatel je však zatím neznámý. „Prověřujeme, zda byl výkop řádně označený,“ řekla o směru dalšího pátrání mělnická policejní mluvčí Štěpánka Mikulenčáková.

Cesta podél hlavní ulice není v posledních dvou měsících pohodlná. Silnice vypadá jako suché koryto řeky, je ale plná strojů a dělníků. Lidé, kteří staveniště obcházejí, nenadávají. „Bereme to jako nutné zlo, silnice a chodníky už byly ve strašném stavu,“ řekl místní podnikatel, který do svého krámku v Masarykově ulici tahá zboží v náruči.

Jaké je značení nebezpečných zón v rozkopané části centra městyse? Na pohled uspokojivé, alespoň při včerejším průzkumu reportérů Deníku. Stejné téma se v posledních dnech řeší snad ve všech všetatských hospodách. „Nemyslím si, že by to bylo špatně značené, ale ještě jsem tam nešel za tmy a nalitý,“ poznamenal sedmadvacetiletý Jaromír ze Všetat.