Skřípění brzd, prudký náraz a řinčení rozbitého skla vyrušilo obyvatele poklidné čtvrti Kralup. Ti se v polovině týdne stali svědky kuriózně vyhlížející dopravní nehody dvou osobních aut. Po srážce skončilo jedno z nich na střeše přímo uprostřed hlavní silnice.

Ke střetu došlo před sedmnáctou hodinou na křižovatce ulic Kuzmínova a Ke koupališti v Lobečku.

Podle šéfa mělnických dopravních policistů Miroslava Štrombacha bylo příčinou nehody nedání přednosti v jízdě. „Čtyřiašedesátiletá řidička seatu projíždějícího Kuzmínovou ulicí nedala přednost vozu Citroen Berlingo jedoucímu ulicí Ke koupališti, které řídila šestačtyřicetiletá žena,“ vysvětlil pro Deník Štrombach a dodal, že vážně vypadající nehoda se naštěstí obešla bez zranění.

Jeden ze svědků nehody Martin Gallik z Kralup nad Vltavou uvedl, že při nehodě zasahovali také kralupští hasiči. “Nejprve zajistili obě havarovaná auta proti požáru a a pak sorbenem zasypali uniklé provozní kapaliny. Nakonec převrácený citroen vrátili zpátky na kola,“ popsal zásah hasičů Gallika a doplnil, že na místo dorazili také záchranáři a strážníci.

„Poškození na seatu je odhadnuto na třicet tisíc korun a na citroenu sto tisíc korun,“ řekl policista Štrombach.