Tři sanitky a jeden vrtulník včera převážely šest zraněných do čtyř nemocnic od dopravní nehody, která se stala po desáté hodině dopoledne u Borku.

Podle mělnického policejního Václava Tichého se na silnici II/ 331 srazil Renault Thalia, Volkswagen Transporter a Avia Furgon. „Předběžná škoda na vozidlech je vyčíslena na sto padesát tisíc korun,“ uvedl Tichý s tím, že přesná příčina dopravní nehody, míra zavinění i výše škod jsou nadále v šetření dopravních policistů.

Při nehodě se podle mluvčí středočeské záchranky Terezy Janečkové zranilo šest lidí, z toho dva těžce a dvě osoby museli hasiči vyprošťovat. Na místo vyrazily tři sanitní vozy a vrtulník Letecké záchranné služby z Prahy. „Letecká záchranná služba si převzala prvního těžce zraněného pacienta s mnohočetnými poraněními a vážným úrazem hlavy a transportovala ho do Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích,“ prohlásila Janečková a dodala, že druhého těžce zraněného s úrazem pánve a dolní končetiny převezli nekatovičtí záchranáři do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.

Další dva zranění byli transportování na chirurgickou ambulanci v Brandýse nad Labem a dva pacienty zdravotníci převezli na chirurgii do Mělníka. „Jednalo se u nich převážně o pohmožděniny a otřes mozku. A také o vyloučení možných fraktur nebo vážnějších poranění,“ konstatovala mluvčí záchranky.