Nejvyšší daň si vyžádala dopravní nehoda, ke které došlo v úterý krátce po deváté hodině ranní mezi Zlosyní a Veltrusy. Čelně se tam podle mělnické policejní mluvčí Markéty Johnové srazila Škoda Felicia s nákladním automobilem.

„Třiašedesátiletý řidič, který jel ve škodovce od Zlosyně směrem na Veltrusy, 
z dosud neznámých příčin vjel do protisměru, kde se střetl 
s projíždějícím nákladním automobilem," popsala policejní mluvčí.

Ačkoli na místo vážné dopravní nehody vzápětí dorazili profesionální hasiči z Kralup nad Vltavou, drážní hasiči s jeřábem i hasiči z vodochodského letiště, muže zaklíněného ve zdemolovaném osobním autě se jim zachránit nepodařilo. Potvrdil to velitel mělnické hasičské stanice Zbyněk Štajnc, podle něhož muž na místě svým zraněním podlehl.

Škodovka byla v tak zdemolovaném stavu, že hasičům vyprošťování řidiče trvalo bezmála dvacet minut. U Zlosyně přistál i vrtulník leteckých záchranářů, který se na pražskou základnu bohužel vrátil s prazdnou. Na místě je musel zastoupit pohřební vůz.

Mělničtí dopravní policisté v dechu řidiče kamionu, který vyvázl bez zranění, nezjistili přítomnost alkoholu. Dechová zkouška byla negativní. „Zatím není jasné, z jakého důvodu muž vjel pod nákladní vůz. Policisté vyšetřují, zda nešlo o důsledek zdravotního problému nebo technické závady na vozidle," doplnila Markéta Johnová.

Hasiči museli s pomocí jeřábu vyprostit kamion z příkopu. Jeho majitel si pak návěs přepřahal na jiný tahač. Silnice II/101 mezi Zlosyní a Veltrusy proto byla uzavřena do odpoledních hodin.