Příliš rychlá jízda stála za pondělní tragickou nehodou, k níž došlo na silnici I/7 u Hořešoviček.

Automobil BMW skončil po strážce s kamionem doslova roztrhaný na kusy. Stejně jako tělo jednatřicetileté řidičky z Mělnicka.
„Jel jsem od Loun na Prahu, když mě předjela nejméně ve stopadesátikilometrové rychlosti," líčil řidič Honza z Chomutovska, který hrozivou srážku sledoval na vlastní oči.

Na namrzlé silnici podle něho začalo rychlé auto létat ze strany na stranu. Vzápětí se dostalo do protisměru a skončilo přímo pod koly kamionu.

„Měl jsem štěstí v tom, že jsem dupl na plyn a stačil jsem kamion, řítící se na moji stranu, podjet. Potom jsem zastavil těsně za bavorákem," popisoval průběh havárie očitý svědek , který hned běžel řidičce na pomoc. Ve zdemolovaném autě ale neměla žena šanci přežít.

Šofér nákladního auta i jeho kolega utrpěli lehké oděrky a nervový šok. „Záchranáři ošetřili tři účastníky nehody. Jednoho převezli s podezřením na lehké zranění do slánské nemocnice, zbylé dva nechali na místě," konstatovala mluvčí středočeských záchranářů Tereza Vojtová.

Z poničeného kamionu po strážce unikala nafta, která tekla rovnou do kanálu. Hasiči tak podle jejich mluvčí Lenky Kostkové přivolali úředníky z odboru životního prostředí ve Slaném a silničáře. „Uniklé pohonné hmoty zasypali sorbentem a snažili se zamezit dalšímu úniku z nádrže," doplnila mluvčí středočeských hasičů.