Osudným úsekem byla silnice číslo 261 v katastru obce Liběchov. Na místo vyrazila profesionální jednotka hasičů ze stanice Mělník a jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Želízy a Liběchov.

„První jednotka byla na místě za deset minut od ohlášení a zjistila, že po čelním střetu osobního vozidla a kamionu se v osobním autě nachází osoba, která nejeví známky života, což následně potvrdil lékař zdravotnické záchranné služby. Kamion, jehož řidič se snažil na poslední chvíli střetu zabránit, se nacházel částečně převrácený v poli s obilím a kabina byla zcela zasažena požárem,“ popsal mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

Hasiči požár zlikvidovali během několika minut. Zraněný řidič nákladní soupravy, kterému se podařilo dostat z vozidla, byl po ošetření zdravotnickou záchrannou službou transportován do mělnické nemocnice.

„Přijali jsme oznámení z linky 112. Řidič kamionu utrpěl lehké zranění, řidič osobního vozidla však bohužel utrpěl zranění neslučitelná se životem. Byl to muž ročníku 1998. Komunikace byla uzavřena a opět zprůjezdněna byla krátce před jednou hodinou ráno. Další účastníci nehody na místě nebyli. Příčiny jsou nyní předmětem policejního vyšetřování,“ sdělila policejní mluvčí Lucie Nováková.

Dle názoru vyšetřovatele hasičského záchranného sboru je požárem způsobená škoda na nákladním vozidle vyčíslena na 1,2 milionu korun.