Důvodem, proč policisté muže stíhali, bylo podezření na jízdu pod vlivem alkoholu nebo drog. „Bylo podezření, že řídí vozidlo pod vlivem alkoholu nebo jiných omamných látek“ uvedla mělnická policejní mluvčí Štěpánka Mikulenčáková.

Muži zákona se pokusili muže zastavit v městské části Mlazice, začal před nimi však ihned ujíždět. Zamířil ulicí Na Oboře ke kruhovému objezdu na Pšovce. Tam se střetl s projíždějícím vozem, to mu však nebránilo ujíždět policii dál do ulice Bezručova.

Na křižovatce u obchodního domu Kaufland zahnul do ulice Fügnerova, která vede do centra města. Jeho cesta skončila na křižovatce u Základní školy Jungmannovy sady, kde naboural do vozu, v němž jeli tři lidé. Auto doslova vytlačil mimo silnici směrem do parku a smetl při tom dopravní značku.

I přes to, že se při nehodě sám zranil, chtěl znovu z místa nehody ujet a utéct tak spravedlnosti. To se mu však nepodařilo díky rychlému jednání městských strážníků, kteří jej zastavili svým vozidlem. „Bylo zřejmé, že couvá z kopce, aby jel dál,“ uvedl ředitel Městské policie Mělníka Svatopluk Zachoval. Škoda na autě strážníků není nijak vysoká.

Šílený řidič byl ošetřen záchranáři, nikomu jinému se naštěstí nic nestalo. Obrovské štěstí měli zvláště pasažéři nabouraného vozu. Muž do nich ve veliké rychlosti narazil z boku.

Pronásledovaný řidič se odmítl podrobit testům na alkohol. Podle jeho chování na místě bylo však zcela zřejmé, že před jízdou buď pil alkohol, nebo požil jiné drogy. Případ nyní bude řešen ve správním řízení. Muži za jeho nebezpečné kousky hrozí pouze 2 roky zákazu řízení a pokuta do 50 tisíc korun.