Jako koule na biliárovém stole létala v neděli před polednem na silnici u Kozomína škodovka s třiasedmdesátiletým řidičem za volantem. Ťuknout přitom stihla hned dvakrát, do policejního auta a do citroënu, který pár minut před tím třiatřicetiletá řidička převrátila přes střechu.

Ženu z Mladoboleslavska zřejmě u Kozomína překvapila vyfrézovaná vozovka. Podle mělnického policejního mluvčího Václava Tichého auto sjelo ze silnice a převrátilo se přes střechu. „Na probíhající práce na vozovce tam přitom řidiče upozorňují dopravní značky,“ poznamenal Tichý.

Řidička vyvázla z nehody bez škrábnutí. K lehkému zranění přišla až později, kdy seděla ve služebním voze kralupských policistů.

K místu nehody se totiž právě blížila Škoda Felicia. A vyfrézovaná vozovka dostala do úzkých dalšího řidiče. Třiasedmdesátiletý muž z Prahy, s nímž byla v autě ještě pětapadesátiletá žena z Mělnicka, chtěl vyjet z vyfrézované dráhy, aby se vyhnul policejnímu autu. To se mu ale nepovedlo.

Smyk, ke kterému vedla zřejmě nepřiměřená rychlost, totiž hodil škodovku do protisměru. Ta se pak bleskově vrátila zpátky na vyfrézovaný povrch, kde narazila zadní částí do odstaveného policejního auta. Pak letěla ven ze silnice a střetla se tam s havarovaným citroënem. „Na felicii byly škody za dvacet tisíc korun, na služebním voze kralupských policistů za dalších čtyřicet tisíc korun,“ doplnil Václav Tichý.

Dechové zkoušky hned na místě vyloučily, že by některý z řidičů před jízdou popíjel.

Příčiny nehody škodovky vyšetřují mělničtí policisté. Havárii citroënu neřeší. „Při nehodě nedošlo ke zranění osob, nebyl poškozen cizí majetek, ani majitel neuplatňuje žádnou vzniklou škodu,“ vysvětlil policejní mluvčí.