Z vozu, který prorazil šedesát centimetrů široký zděný plot, musí být vrak. Kam ho pachatel po nehodě nechal odtáhnout?

„Podle stop prý mělo být auto odtaženo směrem na Všetaty, mohlo ale mířit dále jinam,“ řekl pro včera pro Deník všetatský starosta Miroslav Baloun, který se zatím marně ptá místních lidí, zda v posledních dnech nezahlédli u někoho zdemolované auto. Po záhadném pachateli pátrají i policisté.

Ve hřbitovní zdi široké šedesát centimetrů zůstala mezera jako po výbuchu. Náraz musel být silný, je proto možné, že byl řidič dokonce zraněný.
Po nárazu se část zdi zřítila na rovy a náhrobky. Pohled dírou v rozmlácené zdi je smutný. „Škody jsou odhadovány na pět tisíc korun,“ uvedla mělnická policejní mluvčí Markéta Johnová.

Zeď nechá opravit radnice městyse, která je správcem hřbitova. „Uvolněné kusy zdi už jsme odstranili, odvezeme suť a zeď opravíme,“ doplnil starosta Baloun s tím, že peníze na náklady musejí najít zastupitelé v letošním rozpočtu.

Útok na hřbitov ještě včera zůstával hlavním všetatským tématem. Místní lidé jsou na neznámého řidiče naštvaní. „Je to zbabělec, určitě ujel, protože byl nalitý,“ shodují se.