Se životem zbytečně hazardoval muž, kterého ve čtvrtek navečer srazilo auto na křižovatce Na Františku v Kralupech nad Vltavou.

Devětačtyřicetiletý chodec se totiž krátce před půl devátou rozhodl přejít silnici zrovna ve chvíli, kdy mu na semaforu svítila červená.
Potvrdil to mluvčí mělnických policistů Václav Tichý, podle kterého muž vstoupil na přechod se světelnou signalizací v době, kdy měl ještě čekat na přilehlém chodníku.

Na místo vážné nehody vzápětí dorazil lékař v rychlém voze systému rendez-vous, kterého následovali záchranáři v sanitce. Podle mluvčí středočeské záchranky Petry Effenbergerové muž při srážce utrpěl vážné poranění hlavy a zlomeninu ruky.

„Lékař zajistil dýchací cesty a pacienta připojil na umělou plicní ventilaci," přiblížila mluvčí a dodala, že podle původního plánu měli pro vážně zraněného muže přiletět letečtí záchranáři z Prahy, kteří ovšem nemohli kvůli nepříznivému počasí vzlétnout. Do Ústřední vojenské nemocnice v Praze proto záchranáři museli zamířit sanitou.

Podle místních lidí k nehodě došlo na přechodu, který je hojně využíván při cestě na vlakové nádraží. Je tedy možné, že sražený muž pospíchal na vlak a ve spěchu si neuvědomil, jaké nebezpečí mu při přebíhání silnice hrozí.

Přesnou příčinu nehody a míru jejího zavinění podle Václava Tichého vyšetřují mělničtí dopravní policisté.
Na křižovatce Na Františku má v rámci rekonstrukce průtahu městem brzy vyrůst kruhový objezd a podchod pro chodce. K podobným nehodám by tak už nemělo na vytížené kralupské křižovatce v budoucnu docházet.