Déšť spolu s pylem padajícím ze stromů změnil ve středupřed polednem serpentiny na silnici mezi Mělníkem a Lhotkou na nebezpečné kluziště.

Na vlastní kůži to zažil i šofér Citroënu C3, který před dvanáctou hodinou dopoledne na kluzké vozovce nezvládl řízení a vřítil se do protisměru, kde v tu chvíli projížděla Škoda Fabia.

Podle mluvčího mělnických policistů Václava Tichého řidič citroënu mířící směrem na Mšeno pravděpodobně jel na mokré vozovce příliš rychle. „Vozidlo se dostalo v pravotočivé zatáčce do protisměru, kde se čelně srazilo s fabií,“ konstatoval policejní mluvčí s tím, že škoda na obou vozech je předběžně odhadnuta na 250 tisíc korun.

Čelní náraz rozbil přídě obou vozů na maděru.

V citroënu cestovali mladí manželé z Benešovska s desetiměsíčním batoletem a v druhém voze jel osmnáctiletý řidič s dvanáctiletým spolujezdcem. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění.

Podle velitele zasahujících mělnických hasičů Jiřího Verbíře byli pasažéři po příjezdu hasičů z vozů už venku, nebylo proto nutné nikoho vyprošťovat. „Záchranná služba všechny účastníky kolize prohlédla. Nezjistila však žádné zranění ani odřeniny,“ podotkl na místě velitel hasičů.

Maminka dítěte si oddechla, že nehoda nedopadla hůř. „Nic nám není. Nejdůležitější ale je, že se nestalo nic malé,“ dodala.

Silnice z Mělníka do Lhotky byla několik hodin uzavřena. Policisté odkláněli dopravu přes Vysokou.