Podle mělnické policejní mluvčí Markéty Johnové narazil opilý šedesátiletý muž do lavičky, kterou poškodil, stejně jako kolo u svého černého vozu. „Pokračoval dál v jízdě a naboural do zaparkovaného Mercedesu. Při parkování u městského úřadu, potom narazil přímo do budovy," uvedla Johnová.

Ctirad MikešŠedesátiletý muž na místě vykazoval známky opilosti a policisté mu proto odebrali řidičský průkaz. „Dechové zkoušce se odmítl podrobit, ale vyžádal si lékařské vyšetření s odběrem krve," vysvětlila mluvčí. Celý incident se naštěstí obešel bez zranění, byla způsobena pouze škoda na majetku.

Starosta Mělníka Ctirad Mikeš své pochybění přiznal. „Omlouvám se všem občanům za své nezodpovědné chování, když jsem večer sedl u zahradnické školy za volant v podnapilém stavu. Beru na sebe plnou zodpovědnost za důsledky svého chování. Je mi to nesmírně líto. Toto zkratkovité jednání beru jako své lidské selhání," prohlásil starosta.

Celou situaci nyní šetří policie. Zda se jedná pouze o přestupek nebo trestný čin ukáže teprve vyšetřování a výsledky krevních testů. „S policií plně spolupracuji a 26. června předložím toto své pochybení k projednání zastupitelstvu města," dodal Mikeš.

Na sociálních sítích se už objevily výzvy občanů, které volají po starostově odvolání z funkce. Zda bude muset skutečně odstoupit, se rozhodne až na červnovém zasedání zastupitelstva.