Ti byli přivoláni dvanáct minut po 22. hodině, konstatoval mluvčí Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje Petr Svoboda. „Vzhledem k tomu, že jednotka z neratovické stanice v té době zasahovala nedaleko u jiné vážné dopravní nehody na dálnici D8 u Klíčan, byli na místo vysláni profesionální hasiči ze stanic Mělník a Stará Boleslav. V rámci mezikrajské výpomoci vyjela také jednotka HZS hlavního města Prahy ze stanice v Holešovicích,“ připomněl.

Jednoho člověka bez známek života nalezli hasiči pod tím, co se fabii a vlastně ani autu už téměř nepodobalo: vozidlo totiž po srážce vyletělo se silnice a rozlomilo se o strom. „Hasiči ve spolupráci s posádkami zdravotnické záchranné služby začali pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení s vyprošťováním. Mezitím byl k události povolán vrtulník, který těžce zraněnou spolujezdkyni transportoval do Ústřední vojenské nemocnice v Praze,“ přiblížil Svoboda situaci na místě nehody. Příznivou zprávu neměla lékařka ani po vyproštění řidiče z druhého osobního auta. Mohla jen konstatovat, že utrpěná zranění byla tak vážná, že jde o další oběť…

Okolnosti nehody šetří policie. Od počátku se jí zabývají kriminalisté, kteří se specializují na vyšetřování dopravních nehod s těmi nejzávažnějšími následky. Prvotní poznatky naznačují, že nehodu mohl způsobit manévr 22letého řidiče, který při předjíždění narazil do protijedoucího auta.