Podle svědků tragické události si šestasedmdesátiletá turistka chtěla zkrátit cestu přes koleje těsně pod nelahozeveským zámkem. Seniorka o francouzských holích se rozhodla překonat zdejší dvojkolejnou trať, a to prý i přes nesouhlas dalších účastníků zájezdu, kteří jinak všichni chtěli použít nedaleký podjezd a podchod pod touto velmi frekventovanou železniční tratí.

Při překonávání druhé koleje ve směru na Kralupy se však přiřítil těžký vlak alternativního nákladního dopravce, který ženu srazil.

Podle mluvčí středočeské záchranky Petry Effenbergerové se záchranáři snažili seniorku oživit dlouhé desítky minut. „Přes veškerou snahu a neustálou resuscitaci, musel lékař nakonec konstatovat smrt,“ uvedla Effenbergerová. Pražský vrtulník se tak vracel na základnu bez pacientky.

Podle slov mělnické policejní mluvčí Markéty Johnové v tragické události došlo asi dvě hodiny po poledni. Koleje v místě nehody vedou podle vody a v blízkosti jsou stezky a tunely. Lidé zde podle dostupných informací přecházejí celkem často. Proto je podle mluvčí policie nejpravděpodobnější příčina smrti nešťastná náhoda, nikoliv sebevražda. „Žena přecházela koleje v místě, kde je to zakázáno. Záchranáři už jí nedokázali pomoci a svým zraněním podlehla,“ potvrdila mluvčí s tím, že okolnosti nehody jsou předmětem šetření.

Provoz na železniční trati byl obnoven okolo šestnácté hodiny.

Přesně před týdnem se stala nehoda i na železničních kolejích v Kralupech nad Vltavou vedoucí směr Louny a Kladno. Strojvedoucí nákladního vlaku právě vyjížděl z kralupské stanice a zahlédl na kolejích muže. Nebylo jasné, jak se na to místo dostal, ale střetu už zabránit nedokázal. Muž srážku přežil, přišel ale o část ruky a utrpěl několikačetné poranění na těle. Strojvedoucí doběhl k bezvládnému tělu muže, který byl sice velmi vážně zraněn, ale stále naživu a dokonce při vědomí. Velmi obtížně komunikoval. Okamžitě začal s první pomocí a zavolal na místo všechny složky záchranného systému.

Na stejné trati u Nelahozevsi došlo k neštěstí i v neděli 10. června. Sražený muž tehdy na místě zemřel. Nehoda zasáhla vlaky dálkové i regionální dopravy. Rychlíky čekaly v okolních stanicích na znovuotevření trati a nabíraly zpoždění několik desítek minut. Některé osobní vlaky byly odřeknuty, jiné byly nahrazeny autobusy.